Najnowsze artykuły

Jak działają kremy na rozstępy i kiedy...

Kremy na rozstępy to kosmetyki, po które najczęściej sięgają kobiety w ciąży i po urodzeniu dziecka. Jednak nie tylko, ponieważ okazuje się, że...

Czytaj Więcej

Zalotne spojrzenie? Może kupisz delikatne kępki rzęs?

Czy wiesz, że jeżeli kupisz delikatne kępki rzęs, Twoje spojrzenie zyska niebywałą moc przyciągania? Jeżeli od dłuższego czasu zastanawiasz się nad tym, aby sprawić sobie delikatne kępki rzęs, z tego artykułu dowiesz się, jakie zyskasz możliwości stylizacyjne. Wyjaśnimy również, czym charakteryzują się kępki rzęs i jakie mają właściwości.

Jeżeli kupisz delikatne kępki rzęs, Twój makijaż będzie wyjątkowy

Jeżeli chcesz, aby Twoje rzęsy były dłuższe, może kupisz delikatne kępki rzęs? To jedno z łatwiejszych rozwiązań stylizacyjnych, aby podkreślić spojrzenie. Rzęsy w kępkach zdobyły serca wielu kobiet, które zapragnęły niewielkiej, ale jednak widocznej zmiany wizerunku. 

Są to cienkie włoski złączone w kępki, których zadaniem jest przedłużenie i zagęszczenie linii rzęs. Przyklejone w zewnętrznym kąciku oka, wspaniale otwierają oko, optycznie je powiększając. Można je kupić w kasetce, w której znajdziemy kilkanaście kępek rzęs o różnej długości, średnicy i gęstości. Kępki doczepia się już po wykonaniu całego makijażu oka, czyli po wytuszowaniu rzęs i wykonaniu cieniowania. 

Stosuje się je jako dodatek do makijażu, który przymocowuje się za pomocą kleju do rzęs. Można korzystać z nich nawet codziennie, jednak najczęściej panie stosują je w makijażach okazjonalnych, na ślub, wesele czy bal sylwestrowy.

Są proste w aplikacji, wymagają podstawowych umiejętności manualnych i trochę cierpliwości.  Może kupisz delikatne kępki rzęs i na początek swojej przygody z taką formą stylizacji przetestujesz je na własnych oczach? To najlepszy sposób, aby sprawdzić, czy taki rodzaj stylizacji Ci się podoba i czy uzyskany efekt spełnia Twoje oczekiwania. 

Zwolenniczki kępek rzęs uważają, że ten rodzaj akcesoriów jest lepszą opcją na wzmocnienie oprawy oka niż sztuczne rzęsy. Dlaczego? Przede wszystkim dają delikatniejszy i bardziej naturalny efekt nie sztuczne rzęsy na pasku. Poza tym są lżejsze i mniej widoczne niż standardowe sztuczne rzęsy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli rzęs w kępkach. Jakie produkty masz do dyspozycji? Jakie są ich właściwości? 

Węzełkowe kępki rzęs

Jak sama nazwa wskazuje takie kępki zakończone są u podstawy węzełkiem, który sprawia, że zyskują większą powierzchnię, za którą można je łatwo chwycić, zamoczyć w kleju i dokleić w wybrane przez siebie miejsce. Dzięki temu są łatwiejsze w aplikacji, dlatego chętnie sięgają po nie osoby początkujące. 

Bezwęzełkowe kępki rzęs

Nie posiadają węzełków u podstawy, dlatego wymagają większej precyzji podczas ich mocowania, ponieważ powierzchnia, za którą chwytamy, jest znacznie mniejsza niż w przypadku kępek rzęs z węzełkiem. To sprawia, że bezwęzełkowe kępki są przeznaczone dla osób, które posiadają większe zdolności manualne. Ogromną zaletą tego modelu rzęs w kępkach jest to, że są one niemal niewidoczne po aplikacji. Dają niezwykle naturalne efekt i można stworzyć z nim niesamowitą stylizację rzęs, które będą urzekały swoją długością i gęstością. 

Dlaczego warto zainwestować w kępki rzęs?

To przede wszystkim dość niewielki koszt, a taki zakup może zdecydowanie poprawić samopoczucie i dodać pewności siebie. Niewielkie zmiany w wizerunku sprawiają, że czujemy się lepiej, jednocześnie wiedząc, że niemal natychmiast możemy odmienić swój wygląd, ponieważ kępki rzęs można w każdej chwili zdjąć. Jeżeli Twoje rzęsy wymagają wsparcia, są rzadkie i krótkie, zauważasz większe przerwy pomiędzy nimi, warto sięgnąć po delikatne kępki rzęs, które zagęszczą linię rzęs, wydłużą naturalne włoski i podkreślą spojrzenie.