Najnowsze artykuły

Jak działają kremy na rozstępy i kiedy...

Kremy na rozstępy to kosmetyki, po które najczęściej sięgają kobiety w ciąży i po urodzeniu dziecka. Jednak nie tylko, ponieważ okazuje się, że...

Czytaj Więcej

Makijaż wieczorowy: jak go zrobić, by zachwycał?

Makijaż wieczorowy kojarzy się przede wszystkim ze specjalnymi okazjami i wielkimi wyjściami. Nie dziwi więc, że powinien zachwycać i być dopracowany w najmniejszym szczególnie, bowiem to on jest swoistym dopełnieniem fryzury oraz kreacji. Make-up na wielkie wyjścia ma niezliczoną ilość odsłon – może być mocny, ale i delikatny, pełen blasku, jak i matu, intensywnych kolorów, jak i stonowanych odcieni. Najważniejsze, by podkreślał naszą urodę, jej atuty, a skutecznie maskował niedoskonałości oraz mankamenty.

Makijaż wieczorowy: odkryj jego tajniki

Makijaż wieczorowy, czyli innymi słowy makijaż okolicznościowy, musi być zjawiskowy i zniewalający. By osiągnąć taki efekt, make-up musi być odpowiednio przemyślany i dopracowany w najmniejszym szczególe.

Przede wszystkim, make-up wieczorowy powinien harmonizować z naszą urodą – tylko wtedy uda się podkreślić jej piękno, a przy tym zniwelować ewentualne mankamenty i niedoskonałości. Pod uwagę należy wziąć również okoliczność, czyli rodzaj imprezy, fryzurę, kreację i oczywiście, indywidualne preferencje, bowiem makijażu musimy czuć się przede wszystkim dobrze i komfortowo.

Makijaż wieczorowy to uosobienie wolności. Jedynym ograniczeniem powinna być nasza wyobraźnia. Make-up okolicznościowy daje nam możliwość szaleństwa – wykorzystania odcieni, od których na co dzień stronimy.

To idealny moment, by sięgnąć po mocne i wyraziste kolory oraz kosmetyki o połyskującym, czy też nawet brokatowym wykończeniu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że makijaż nie będzie eksponowany w świetle dziennym, a sztucznym, które nieco pochłania barwy. Zatem, by był zauważalny i zachwycający, powinien być mocniejszy i bardziej wyrazisty.

Makijaż wieczorowy: najważniejsze wskazówki

Makijaż wieczorowy, jak już zostało wspomniane, daje nieograniczone możliwości. Sposobów jego wykonania mogą być tysiące, a każdy pozwala osiągnąć totalnie inny efekt, z czego każdy jest równie fantastyczny i imponujący.

Nie zapominajmy natomiast, że sam makijaż jest wisienką na torcie. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie skóry. Właściwa pielęgnacja cery sprawi, że makijaż nie tylko będzie prezentował się na niej przepięknie, ale przede wszystkim, że będzie trwały.

Co kryje się pod hasłem właściwej pielęgnacji? To oczywiście codzienna dbałość o skórę, która uwzględnia staranny demakijaż, oczyszczanie, złuszczanie, tonizowanie i nawilżanie naskórka, jednak przed wykonaniem samego makijażu, również możemy poprawić kondycję cery.

Z wyprzedzeniem należy wykonać peeling, nałożyć maseczkę nawilżająco-wygładzającą, a także zaaplikować płatki pod oczy. Przed przystąpieniem do robienia makijażu wieczorowego, trzeba natomiast dokładnie oczyścić skórę twarzy i nanieść kolejno krem nawilżający oraz bazę pod makijaż.

Kolejnym krokiem jest sam makijaż wieczorowy. Niektóre wizażystki zalecają, by najpierw aplikować podkład, a następnie wykonać make-up oczu, inne polecają, by robić to odwrotnie. Niezależnie od tego, na który wariant się zdecydujemy podkład należy nanieś na skórę równomiernie i bardzo starannie, by uniknąć jakichkolwiek smug, zacieków czy niechcianego efektu maski.

Korektor – jaśniejszy niż podkład – należy zaaplikować na skórę wokół oczu, całość oprószyć pudrem transparentnym, nanieść rozświetlacz oraz bronzer – dbając o podkreślenie konturów twarzy.

Nie zapominajmy, by podkreślić również swoje brwi – nadać im pożądany kształt oraz kolor, a także uwydatnić usta. W makijażu wieczorowym najważniejsze są jednak oczy – to na nich skupia się niemal cała uwaga, dlatego etap ten będzie najbardziej czasochłonny. Pamiętajmy, by odpowiednio dobrać kolory cieni – to od nich zależy efekt końcowy.