Najnowsze artykuły

Jak działają kremy na rozstępy i kiedy...

Kremy na rozstępy to kosmetyki, po które najczęściej sięgają kobiety w ciąży i po urodzeniu dziecka. Jednak nie tylko, ponieważ okazuje się, że...

Czytaj Więcej

Kosmetyki dla nastolatki: must have młodej dziewczyny!

Kosmetyki dla nastolatki muszą być dostosowanie do potrzeb i problemów skóry młodych osób. Cera w tym wieku jest kapryśna, a w związku z tym, również wymagająca, dlatego jej pielęgnacja powinna być przemyślana. Czym powinny charakteryzować się kosmetyki dla nastolatków? Przeczytaj! Odpowiednio dobrana pielęgnacja młodej skóry sprawi, że unikniemy wielu problemów z cerą związanych z okresem dojrzewania. Najważniejsza jest jednak wiedza, jakich kosmetyków poszukiwać oraz, jakie substancje pożądane są w przypadku młodej skóry.

Kosmetyki dla nastolatków: jak wybrać te odpowiednie?

Kosmetyki dla nastolatków są produktami, które przeznaczone są do pielęgnacji młodej skóry, która przecież ma totalnie inne problemy oraz potrzeby, niż skóra osób dorosłych. Właśnie dlatego warto wiedzieć, czym należy kierować się, wybierając kosmetyki dla młodych ludzi.

Kosmetyki dla nastolatki powinny mieć krótki, prosty skład, bazować na naturalnych ekstraktach oraz wyłącznie bezpiecznych składnikach, ukierunkowanych na najczęstsze problemy skórne związane z okresem dojrzewania, a więc trądzikiem, nadmiernym przetłuszczaniem się skóry, zbyt dużą ilością sebum, zatykającymi się porami czy przesuszeniami.

Dobre nawyki pielęgnacyjne warto zaszczepiać już od najmłodszych lat. To w jaki sposób będą dbali o skórę w okresie nastoletnim, może zaowocować w przyszłości, w dorosłym życiu. A stosowanie właściwych kosmetyków, w wielu przypadkach zniweluje zmiany w wyglądzie skóry, które pojawiają się w wieku kilkunastu lat.

Choć oczywiście w niektórych przypadkach, np. zmian trądzikowych, konieczna jest opieka specjalisty-dermatologa, z wieloma problemami skórnymi ,wieku nastoletniego, można poradzić sobie za pomocą dobrej jakości kosmetyków dedykowanych młodej cerze.

Szukając kosmetyków dla nastolatków, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na produkty, które:

  • normalizują nadmierne wydzielanie sebum,
  • zapobiegają błyszczeniu się skóry,
  • uregulują pracę gruczołów łojowych,
  • niwelują wypryski na twarzy, trądzik,
  • odblokowują pory,
  • działają oczyszczająco, matująco i antybakteryjnie,
  • mają prosty, krótki i bezpieczny skład.

Polecane kosmetyki dla nastolatki

Kosmetyki dla nastolatki powinny być wprowadzone do pielęgnacji jeszcze wtedy, zanim na skórze pojawią się pierwsze zmiany i niedoskonałości, które bardzo często są efektem buzujących hormonów i zmian, jakie zachodzą w organizmie. Nie ma oczywiście konkretnej daty czasowej, bowiem w przypadku każdego nastolatka, czas ten będzie inny.

Kosmetyki stosowane przez młode osoby, powinny przede wszystkim dokładnie oczyszczać skórę. Tu wskazane są delikatne płyny micelarne, pianki oczyszczające oraz toniki do twarzy. Dodatkową zaletą produktów będzie działanie antybakteryjnie, które zahamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie stanów zapalnych.

Kosmetyki dla nastolatki powinny też intensywnie nawilżać skórę. Szczególnie polecane są kremy o lekkiej konsystencji, o beztłuszczowej formule,  które błyskawicznie wchłaniają się w skórę i nie pozostawiają tłustego filmu. Ponadto, kosmetyczka każdego młodego człowieka powinna być wyposażona w produkty z filtrami przeciwsłonecznymi.

Jeśli nastolatka jest fanką makijażu, pamiętajmy też, że codziennie należy wykonywać bardzo dokładny demakijaż, natomiast do samego make-up należy wykorzystywać kosmetyki kolorowe przeznaczone dla młodych dziewczyn. Nie są wskazane ciężkie podkłady, o mocno kryjących i zapychających formułach. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się w tym przypadku lekkie podkłady bądź też kremy BB.

Jak już zostało wspomniane, młodzieńcza cera jest bardzo kapryśna, jednak właściwa pielęgnacja – wdrożona we właściwym momencie – może zapobiec wielu niedoskonałościom, które bardzo często są przyczyną kompleksów u młodych osób.