Najnowsze artykuły

Jak działają kremy na rozstępy i kiedy...

Kremy na rozstępy to kosmetyki, po które najczęściej sięgają kobiety w ciąży i po urodzeniu dziecka. Jednak nie tylko, ponieważ okazuje się, że...

Czytaj Więcej

Jak stosować wcierkę do włosów? 5 kroków do mocnych włosów

Jak stosować wcierkę do włosów, aby osiągnąć jak najlepsze efekty pielęgnacyjne? Jeżeli do tej pory nie miałaś do czynienia z tym specyfikiem, a wiele o nim słyszałaś i bardzo chciałabyś go włączyć do swojej rutyny pielęgnacyjnej, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Jak stosować wcierkę do włosów?

Jak stosować wcierkę do włosów, aby jak najlepiej wykorzystać jej potencjał? Wcierki do włosów do ziołowe preparaty pod postacią wodnistego płynu, który wciera się w skórę głowy, w celu pobudzenia cebulek włosów do wzrostu. Dość intensywny masaż skalpu powoduje, że wszystkie cenne substancje odżywcze, znajdujące się we wcierce, mają szansę przedostać do cebulek włosowych i zadziałać na nie od wewnątrz. Czy wystarczy po prostu nalać trochę płynu na głowę i wetrzeć? Jeżeli zastanawiasz się, jak używać wcierek do włosów prawidłowo, oto kilka najważniejszych wskazówek.

Wcierki do włosów – kuracja dla pięknych i mocnych włosów

Po wcierki do włosów warto sięgać wtedy, gdy zauważymy, że nasze włosy są osłabione i coraz częściej w nadmiarze wypadają. Tradycyjne wcierki do włosów to preparaty, które, jak sama nazwa wskazuje, należy wcierać w skórę głowy. Formuły tych produktów zawierają liczne ekstrakty roślinne i ziołowe, które pobudzają mikrokrążenie skórne, tym samym wspomagając wzrost nowych włosów. Po wcierkę do włosów warto sięgnąć wtedy, gdy nasze włosy nadmiernie wypadają, zmagamy się z łupieżem lub kosmyki po prostu wolno rosną.

Jaką wcierkę wybrać?

Aktualnie na rynku mamy spory wybór tych klasycznych preparatów na porost włosów. Znajdziesz produkty, które na rynku są już od wielu lat, np. wcierka do włosów Banfi Hajszesz, która jest jednym z najchętniej kupowanych produktów z tej kategorii. Bazuje na ekstrakcie z gorczycy, chrzanu, jałowca i oregano. Taka kompozycja ziół gwarantuje wysoką skuteczność terapii. Włosy szybciej rosną, odrastają mocniejsze i gęstsze. Najważniejszą zaletą tego preparatu jest to, że powstrzymuje proces wypadania włosów. Banfi cieszy się ogromnym powodzeniem, jednak nie każdemu może przypaść do gustu jej mocny, ziołowy zapach. Alternatywą dla tej tradycyjnej wcierki jest na przykład naturalna wcierka Sattva, która reguluje pracę gruczołów łojowych, zmniejszając wydzielanie sebum. Jej głównym zadaniem jest oczywiści przyspieszenie wzrostu nowych włosów. Formuła preparatu opiera się na wyjątkowej kompozycji ziół wykorzystywanych w ajurwedzie. To m.in. aloes, szafran, cynamon i bazylia azjatycka.

Metody stosowania wcierek do włosów

Jak stosować wcierkę do włosów? Przede wszystkim należy wykonać masaż, który lekko rozgrzeje skórę głowy, otwierając pory, dzięki czemu wcierka lepiej się wchłonie w skórę. Jeżeli pierwszy raz wykonujesz kurację wcierką, oto kilka wskazówek, jak to robić poprawnie.

  1. Możesz stosować wcierkę na suche włosy – to patent na mocne włosy, pełne objętości i gęstości. Aplikacja na suche włosy pomaga odbić je od nasady i ułatwia ich układanie.
  2. Przed myciem włosów – nakładamy wcierkę na głowę na kilka godzin przed myciem.
  3. Po umyciu włosów – delikatnie odciskamy wodę z włosów, aby woda nie ściekała po nich i aplikujemy lekką wcierkę na skórę głowy, wykonując energiczny masaż.
  4. Wcierki są przeważnie wodniste, dlatego ich nałożenie może na początku sprawiać niewielkie trudności. W takim przypadku najlepiej jest odciągnąć potrzebną ilość wcierki z oryginalnej butelki pipetą i w taki sposób zaaplikować preparat na skórę głowy. Dobrym sposobem jest również strzykawka lub butelka z atomizerem.
  5. Kurację wcierką do włosów należy wykonywać systematycznie, na przykład raz w tygodniu przez cztery tygodnie (można również dłużej nawet do pół roku). Gdy zauważymy pierwsze baby hair przy skórze głowy, możemy mieć pewność, że kuracja się powiodła.
     

Stosowanie wcierek nie należy do najtrudniejszych zadań pielęgnacyjnych, dlatego tak chętnie sięgają po nie kobiety z różnymi doświadczeniami w pielęgnacji włosów. Te dość niepozorne preparaty dają naprawdę spektakularne efekty w postaci bujnej czupryny i mnóstwa baby hair.