Najnowsze artykuły

Jak działają kremy na rozstępy i kiedy...

Kremy na rozstępy to kosmetyki, po które najczęściej sięgają kobiety w ciąży i po urodzeniu dziecka. Jednak nie tylko, ponieważ okazuje się, że...

Czytaj Więcej

Drogeria kosmetyczna: stacjonarna czy online? (wady i zalety)

Drogeria kosmetyczna jest jednym z tych miejsc, które w zasadzie każdy odwiedza regularnie – niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami zakupów stacjonarnych czy też internetowych. Mimo wszystko, trend zakupów online nieustannie rośnie, a zwolenników tego rodzaju transakcji sukcesywnie przybywa. Rynek beauty rozwija się niezwykle dynamicznie i rokrocznie notuje kolejne wzrosty. Co ważne, coraz więcej osób zmienia również swoje nawyki i przyzwyczajenia zakupowe, przenosząc się do sieci, jednak wciąż pokaźne grono konsumentów, nie stroni od zakupów stacjonarnych. Jakie są wady i zalety obu rozwiązań?

Drogeria kosmetyczna: sektor beauty rośnie w siłę

Drogeria kosmetyczna zdaje się być przestrzenią odporną na zawirowania i zmiany rynkowe, gdyż produkty, jakie oferuje, a więc m. in. kosmetyki, perfumy, czy chemia domowa, są niezbędnymi w codziennym życiu i z tego też powodu, drogeria pozostaje miejscem pierwszego wyboru, jeśli chodzi o zakup wymienionych produktów.

Co więcej, sektor kosmetyczny notuje kolejne wzrosty, a wraz z tym wzrasta zainteresowanie zakupami w sieci. Warto przy tym podkreślić, że branża beauty znajduje się w czołówce sektorów gospodarczych najdynamiczniej działających w przestrzeni internetowej.

Dyskusja pomiędzy zwolennikami zakupów stacjonarnych i transakcji internetowych toczy się już od dłuższego czasu. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, i – choć wiele osób wciąż pozostaje wiernych klasycznemu modelowi – nie da się ukryć, że branża beauty online, z pewnością będzie biła kolejne rekordy, przyciągając do siebie konsumentów przewagami i przywilejami nad tradycyjnym, czyli stacjonarnym handlem.

Warto podkreślić, że trend przenoszenia do sieci dużej części swojego życia i codziennych obowiązków, nie dotyczy tylko ludzi młodych. W internecie pojawia się coraz więcej osób starszych – a zakupy online nie są już w zasadzie wiedzą tajemną w żadnej grupie wiekowej.

Drogeria kosmetyczna stacjonarna i online. Postaw na wygodę zakupów

Zarówno drogeria kosmetyczna online, jak i stacjonarna, mają mnóstwo zalet, które w większości pokrywają się. Każde z miejsc wyróżnia się jednak kilkoma aspektami, które przekonują do siebie konkretną grupę docelową.

Konsumenci, którzy pozostają wierni tradycyjnym zakupom w punktach stacjonarnych, podkreślają przede wszystkim fakt, że potrzebne kosmetyki mają na wyciągnięcie ręki, a ponadto, mogą bezpośrednio je obejrzeć oraz przetestować, czego nie oferuje internetowa drogeria kosmetyczna.

Jakie argumenty podają zwolennicy zakupów w wirtualnej przestrzeni? Głównymi są oszczędność czasu i pieniędzy, a także komfort i wygoda. Przede wszystkim sklepy internetowe nie ograniczają nas w żaden sposób czasowo – zakupy można robić 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu – bez stania w kolejkach i korkach – w komfortowych warunkach, bowiem z poziomu domowej kanapy.

Nie jest również tajemnicą, że biznes prowadzony w sieci pozwala zmniejszyć koszty działalności, a to przekłada się również na niższe, konkurencyjne ceny produktów. To właśnie z tego względu, drogeria kosmetyczna online, oferuje zazwyczaj o wiele niższe ceny, niż sklep stacjonarny. A to oznacza, że jest najlepszym wyborem wówczas, gdy mamy do zrobienia większe zakupy i chcemy zaoszczędzić albo też poszukujemy drogiego produktu i zależy nam, by znaleźć go w jak najkorzystniejszej cenie. Ponadto, w sieci odnajdziemy o wiele szerszy asortyment, niż w sklepie stacjonarnym, gdyż przestrzeń wirtualna, nie jest w żaden sposób ograniczona miejscem.

Weźmy teraz pod uwagę kwestię bezpieczeństwa. Zakupy stacjonarne, nie są obarczone w zasadzie żadnym ryzykiem. Kupując w sieci, powinniśmy natomiast dokładnie zweryfikować sklep sprzedającego, by uniknąć ewentualnych zagrożeń związanych z płatnością, wysyłką i transportem zamówienia.

Podkreślić w tym miejscu jednak należy, że konkurencja w internecie jest tak duża, że w zasadzie każda drogeria kosmetyczna, wprowadza mnóstwo udogodnień dla klientów, przyciąga m. in. intuicyjnością i prostotą platformy zakupowej, wysokim bezpieczeństwem transakcji, czy też błyskawiczną wysyłką zamówienia oraz różnorodnymi formami dostawy do wyboru.

Drogeria kosmetyczna online, bez wątpienia stała się miejscem, w którym poszukujemy już nie tylko dotychczas używanych produktów, ale i nowości oraz bestsellerów. Uzupełniamy tam swoje kosmetyczki, tworzymy zapasy, korzystając z doskonałych promocji i rabatów.

Oczywiście handel tradycyjny i drogerie stacjonarne, wciąż będą cieszyć się sporym gronem zwolenników, jednak zakupy przez internet i wszystkie przywileje z nimi związane, nieustannie będą przekonywać do siebie kolejnych konsumentów.