Najnowsze artykuły

Jak działają kremy na rozstępy i kiedy...

Kremy na rozstępy to kosmetyki, po które najczęściej sięgają kobiety w ciąży i po urodzeniu dziecka. Jednak nie tylko, ponieważ okazuje się, że...

Czytaj Więcej

Czerwona twarz po kwasach - czy to naturalna reakcja skóry?

Czerwona twarz po kwasach to bardzo częsty problem pojawiający się po zabiegach tego typu. Jest to zupełnie naturalne, podobnie jak łuszczenie się skóry, pieczenie, swędzenie, czy towarzyszące nam uczucie jej nadmiernego napięcia. Mimo to warto korzystać z dobroczynnych właściwości kwasów, a towarzyszące im skutki uboczne można skutecznie zniwelować dzięki prawidłowej pielęgnacji skóry po takich zabiegach.

Kuracja kwasami - co nam daje?

Zabiegi na twarz z użyciem kwasów stają się coraz bardziej popularne. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym wiele kobiet decyduje się na skorzystanie z atrakcyjnych ofert salonów kosmetycznych. I nie można się temu dziwić, ponieważ substancje te mogą mieć pozytywny wpływ na naszą skórę. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni zabieg do jej potrzeb.

W zależności od tego, na zastosowanie jakich kwasów się zdecydujemy mogą one przede wszystkim usunąć zrogowaciały naskórek z głębszych warstw skóry i przyspieszyć odnowę komórkową. Kwasy skutecznie nawilżają skórę i wyrównują jej koloryt, zmniejszając widoczność przebarwień. Zabiegi z użyciem kwasów poprawiają również jędrność i elastyczność skóry, działając na nią przeciwstarzeniowo. Kwasy mogą okazać się też niezwykle pomocne w walce między innymi z trądzikiem.

Czerwona twarz po kwasach - czy to normalne?

Kuracja kwasami prowadzi do odnowy komórkowej, co jest oczekiwanym efektem takich zabiegów. Zwłaszcza po zastosowaniu substancji o wyższych stężeniach musimy się jednak przygotować na to, że skóra będzie podrażniona. Jednym z objawów takiego stanu jest czerwona twarz po kwasach. Może się on utrzymywać przez kilka kolejnych dni po zabiegu, ale jest to zupełnie naturalna reakcja skóry na jej dogłębne oczyszczanie i złuszczanie. Nie powinniśmy się więc szczególnie martwić.

Oprócz zaczerwienionej skóry możemy również doświadczyć innych objawów występujących po kuracjach kwasami. Mowa tutaj przede wszystkim o łuszczeniu się skóry, ale także o jej nieprzyjemnym napięciu. Wiele osób doświadcza również uczucia pieczenia i swędzenia.

Pielęgnacja twarzy po kuracji kwasami

Aby zniwelować niepożądane efekty zabiegów z użyciem kwasów lub skrócić czas ich występowania, musimy odpowiednio zatroszczyć się o skórę twarzy. Pozwoli to szybciej się jej zregenerować i odbudować, a czerwona twarz po kwasach szybko stanie się tylko wspomnieniem.

Przede wszystkim stawiajmy na delikatne oczyszczanie skóry. Świetnie sprawdzą się tu łagodne żele oraz emulsje o fizjologicznym pH. Bardzo ważne jest też stosowanie kremów odżywczych i nawilżających, co najmniej dwa razy dziennie albo częściej jeśli czujemy taką potrzebę. Musimy też chronić skórę przed promieniami słonecznymi stosując kosmetyki z wysokim filtrem SPF.