Dzielne matki eurosierot [wywiad]

Dzielne matki eurosierot [wywiad]

„Kolega męża, który przez przypadek spotkał ją w urzędzie paszportowym, doniósł mu, że Wiesława planuje wyjazd. Inni koledzy doradzili mu wtedy, żeby zrobił jej dziecko, to zostanie. Posłuchał tej rady, a Wiesława nie odważyła się wyjechać przez kolejnych 5 lat”.

O świecie matek-emigrantek, w którym nic nie jest tym, czym miało być rozmawiam z socjolożką dr Sylwią Urbańską.

Pazerne matki łupią ZUS

Pazerne matki łupią ZUS

Rozpętała się prawdziwa burza, że oto nadchodzą rewolucyjne zmiany w zasiłkach macierzyńskich dla kobiet prowadzących działalność gospodarczą. 17,77 zł jako to, co zostanie młodej matce-przedsiębiorczyni na życie po opłaceniu obowiązkowych składek, faktycznie było jak policzek.

Gorzka beza prezydentowej [wywiad]

Gorzka beza prezydentowej [wywiad]

Kim były i są żony polskich prezydentów, co im przysługuje, a czego się od nich wymaga i na jakiej podstawie, pytam Ewę Widlak badaczkę dziejów pierwszych dam i autorkę bloga Firstladies.International

Matka jako Überpracownik

Matka jako Überpracownik

W dyskusji na temat powrotu kobiet na rynek pracy po urodzeniu dziecka pogląd, że nie warto ich zatrudniać, bo są mniej dyspozycyjne i zmotywowane, powoli zaczyna być wypierany przez ten, że jednak opłaca się dać im szansę, bo nikt tak świetnie nie organizuje sobie pracy, jak właśnie młoda matka.

Nie będę przepraszać za urlop macierzyński

Droga Gazeto Wyborcza, Dumnie Stojąca na Straży Praw Kobiet, Z osłupieniem przeczytałam artykuł Ty? Rok z dzieckiem w domu?!” Dziennikarki „Wyborczej” zostały matkami na 100 proc. Gdybym była Waszą dziennikarką, użyłabym pewnie wysofistykowanych...

Pin It on Pinterest