Dzielne matki eurosierot [wywiad]

Dzielne matki eurosierot [wywiad]

„Kolega męża, który przez przypadek spotkał ją w urzędzie paszportowym, doniósł mu, że Wiesława planuje wyjazd. Inni koledzy doradzili mu wtedy, żeby zrobił jej dziecko, to zostanie. Posłuchał tej rady, a Wiesława nie odważyła się wyjechać przez kolejnych 5 lat”.

O świecie matek-emigrantek, w którym nic nie jest tym, czym miało być rozmawiam z socjolożką dr Sylwią Urbańską.

Nikt nie wie, jak żyć z tym wszystkim [wywiad]

Nikt nie wie, jak żyć z tym wszystkim [wywiad]

„Bywało i tak, że dzieci po prostu nie były specjalnie chciane w swoich domach. Rodzice się ich pozbywali w ten sposób. Bo mogli”.
O brudnych duszach dorosłych i literaturze, która nie przynosi ukojenia – rozmawiam z Anną Dziewit-Meller, dziennikarką i pisarką, autorką bestsellerowej „Góry Tajget”.

Ojciec to nie jest „Pan Mama”

Ojciec to nie jest „Pan Mama”

O tym dlaczego został w domu, by żona mogła robić karierę i co daje mężczyznom, kobietom, dzieciom i społeczeństwu zaangażowane ojcostwo, rozmawiam z wybitnym politologiem z Uniwersytetu Princeton, prof. Andrew Moravcsikiem.

Matka 1944

Matka 1944

„Poświęcając swoje dzieci dla sprawy narodowej, kobiety miały przy tym przeżywać swoje cierpienie w wyraźnie określonych przez dyskurs narodowy ramach: rozpacz nad osobistą stratą nie mogła bowiem wziąć góry nad poczuciem wypełnienia dziejowej powinności.”

Prawo do nie bycia super

Prawo do nie bycia super

Są takie książki, w który mam ochotę podkreślać co drugie zdanie i pozaginać wszystkie rogi. „SUPERMENKI. O seksie, władzy i pogoni za perfekcją” Debory Spar jest jedną z nich.

Debora L. Spar rzecze:
1. Współczesne kobiety* MOGĄ wszystko.
2. Współczesne kobiety sądzą, że MUSZĄ tego wszystkiego dokonać.
3. To niemożliwe.

Pin It on Pinterest