Matka silniejsza niż śmierć

Matka silniejsza niż śmierć

Dotychczas były jak bohaterki antycznych tragedii – stawiane w sytuacji bez dobrego wyjścia, zderzane z dylematem: ocalić siebie albo życie dziecka. Rozdarte między instynktem samozachowawczym a macierzyńskim. Tak czy inaczej WINNE: grzechu lekkomyślności albo zbrodni egoizmu.

Ballada o kocyku kupionym za wcześnie

Ballada o kocyku kupionym za wcześnie

Ta historia zaczyna się zawsze podobnie. Na początku radość. Z dwóch kresek. Tych wyczekanych i wymodlonych, albo i nie. Ale, w końcu, przeważnie jednak radość. Obojga. I zaraz kaskada pomysłów i planów, bo tfu, na psa urok, wiadomo, że jeszcze wcześnie, ale nie zaszkodzi mieć w zanadrzu kocyk albo nawet i imię. Odstawia kawę i wino, przestaje się przejmować bzdurami, zaczyna o siebie dbać. Nosi w sobie Życie.

Kto się zajmie tym brzuchem?

Kto się zajmie tym brzuchem?

Średnio 18 dni musi czekać ciężarna Polka na pierwszą wizytę u ginekologa. W połowie przychodni – mniej niż tydzień – wynika z najnowszego monitoringu dostępności usług ginekologiczno-położniczych Fundacji Rodzić Po Ludzku. I byłby to nawet powód do umiarkowanej radości. Tylko, że średnio ja i pies sąsiada też mamy po 3 nogi. I aż tak bardzo się z tego nie cieszymy.

czy to dobry moment? lepszego może nie być.

czy to dobry moment? lepszego może nie być.

„Czy to dobry moment na dziecko?”- nie wiem, czy i kiedy zadaliście sobie to pytanie i jaka była Wasza odpowiedź. Ja zadałam je sobie kilkukrotnie, zanim twierdząco odpowiedziałam w wieku lat 27. Wśród ludzi, z którymi się stykam, to i tak całkiem...

Pin It on Pinterest